Osadniki lamelowe mogą być wykorzystywane zarówno w trakcie oczyszczania ścieków przemysłowych, jak i w oczyszczalniach ścieków komunalnych. Z powodzeniem mogą służyć także jako osadnik wstępny i wtórny oraz być stosowane do filtracji wody procesowej.

Separatory lamelowe

Zalety osadników lamelowych

Osadniki tego typu charakteryzują się przede wszystkim dużą powierzchnią osadczą, która gwarantuje równocześnie wysoką skuteczność osadzania przy niskich kosztach eksploatacyjnych i inwestycyjnych. W ich konstrukcji nie wykorzystuje się części szybko zużywających się, co znacząco obniża koszty utrzymania. Eksploatacja osadników może odbywać się bez nadzoru.

W porównaniu z rozwiązaniami klasycznymi osadnik lamelowy nie tylko jest tańszy, ale także zajmuje mniejszą powierzchnię, dzięki swojej zwartej budowie i konstrukcji.

Więcej możliwości

W osadnikach lamelowych istnieje możliwość sedymentacji zawiesin agresywnych, gorących i wydzielających gazy oraz modyfikacji kroćców wlotowych i wylotowych. Osadniki tego typu dają także możliwość rozbudowy – można je wyposażyć o takie dodatkowe elementy jak chociażby stacja przygotowania i dawkowania reagentów.